Gravere og maskinentreprenører


Kompetansebevis i ISODREN-metoden. Her finner du folk som har lært ISODREN-METODEN og som kan hjelpe deg.

Gravere og maskinentreprenører  med interesse for fremtidsrettet drenering og isolering av grunnmurer og kjellere tilbys et 4 timers kurs i ISODREN-metoden. Hovedinnholdet i kurset, og dermed også kompetansetesten, handler om:

  1. Vann (riktig drenering av kjellere og grunnkonstruksjoner).
  2. Fukt (fuktsikring av kjellere og grunnkonstruksjoner).
  3. Energi (isolering av kjellere og grunnkonstruksjoner).
  4. Radon (sikring mot radongass).

Vi ønsker å gi gravere og maskinentreprenører oppdatert faglig kunnskap og trygghet. Du lærer å jobbe mer effektivt og i tråd med forskrifter og fuktsikringsprinsipper for konstruksjoner under og på bakken. Dette er et viktig område også i perspektiv av varslede klimaendringer og større nedbørsmengder.

SE NÅR DET ARRANGERES KURS

Graveentreprenører med kompetansebevis i ISODREN-metoden:

KLIKK I TOPPEN AV EN KOLONNE hvis du ønsker å sortere tabellen anderledes, eller bruk søkefeltet her:
PostnrPostadresseNavnE-mailTelefonEntreprenørÅr
0196OSLORune Larsenlarsen@mimax.no94010980Mimax Asfalt & Betong AS2015
0890OSLOBjørn Terje Kraabølb.terje@online.no95869478BTK Anlegg AS2016
0890OSLOKnut J. Moenknutmoen@online.no90995321Knut J Moen Rørleggerfirma2016
0891OSLORonny Hansenhansen177@hotmail.com48129999Ronny Anleggservice AS2015
0891OSLOTommy Johnsenjohnsen.tommy6@gmail.com41758479Ronny Anleggservice AS2015
0891OSLOHallgeir Tangenhallgeir.tangen@hotmail.com46473455BTK Anlegg AS2016
1080OSLOLasse Magnussenlasse.magnussen@hotmail.com48137922Magnusse Anleggservice2015
1177OSLOPål Sæterhagen90091572Oslo Hage & Graveservice AS2015
1184OSLOAnders Stienanders@ASbygg.no95180055Anders Stien AS2015
1263OSLOBjørnar Frantzengravlitt@gmail.com90046894GravLitt2015
1337SANDVIKARolf S.Ø Drongenrsdrogen@online.no41700117Anleggskompaniet AS2015
1344HASLUMKamil Lubakambud@onet.com.pl463635782015
1350LOMMEDALENThomas Jacobsenpost@bha.as90051309Bærum Hage & Anleggsseervice2015
1367SNARØYASven Erik Utsimekaniske@live.no93824754SR maskinconsult AS2015
1400SKISverre Rustenpost@follodrenering.no95707560Follo Drenering2016
1407

VINERBROTore Vedvikpost@dreneringsmannen.no98465039Dreneringsmannen AS2016
1430ÅSKaleb Schyttpost@anlex.no91001909Anlex AS2015
1440DRØBAKJan Baltzersenjan@isodren.no90888605ISODREN Montasje2015
1446DRØBAKSerhiy Ødegårdserhiy_bil@hotmail.com90815389Drøbakveien Jord2016
1640RÅDEKristian Solbergkristian@solberghageanlegg.no97773147Solberg Hage & Anlegg2015
1640RÅDEJørgen Seterjseter@online.no92447019Solberg Hage & Anlegg2015
1708SarpsborgTommy Ringstad95058211Solberg Hage & Anlegg2015
1722SARPSBROGJohn Tilleyjohn@sarpsborganlegg.no90704205Sarpsborg Anlegg as2015
1820SPYDEBERGKai Dalkai@spydbygg.no41665026Spydeberg Graveentreprenør AS2015
1825TOMTERChristian Gøthechristian@gothen.no41266061Gøthe Transport & Graving2015
1827HOBØLTor Øyvind Holmsenthoroyvind@hotmail.com90098531Hobøl Anlegg2016
1832ASKIMThomas Tallaksentallaksen@outlook.com401414152016
2032MAURAJan Vidarpost@linkasmaskin.no40042409Linkas Maskin2016
2032MAURAKevin F Johannesenkevinfladbyj@gmail.com92261288Linkas Maskin2016
2270FLISAArne Olav Mellemaomellem@gmail.com90190047Veflen Entreprenør2015
2315HAMAROlav Stensbyolastens@bbnett.no91805849Inge Myhre Anlegg2016
2315HAMARHaakon-Marius Strømsrudhaakon_marius82@live.no46509472Inge Myhre Anlegg2016
2335STANGEJohn Kristoffersenjohn@bfrenning.no97146130Bjørn Frenning AS2016
2335STANGEBjørn Erik Frenning Karlsonbjorn.erik@bfrenning.no95157591Bjørn Frenning AS2016
2351HAMARInge Myhreinge@lat-anlegg.no48162080Inge Myhre Anlegg2016
2355GAUPENJørn Schanchejornschanche@yahoo.no90945322Jørn Schanche2016
2380BRUMMUNDALEdvard Kraabøledvard.k@online.no91397233Maskinentreprenør Edvard Kraabøl2016
2380BRUMMUNDALKim Arne Knapkøilentommeli@online.no95222338SK Graving AS2016
2380BRUMMUNDALTom G. Strømtommeli@online.no90656663SK Graving AS2016
2381BRUMMUNDALØystein Mathisenoystein@mathisen-as.no90866753Mathisen AS2016
2387BRUMUNDDALPer Ivar Kolloenkontakt@kolloens.no41210828Kolloen Service AS2015
1712GRÅLUMRolf Skogsrudrolf@prolandskap.no47852154Pro Landskap2015
3174REVETALRoy Ove Larseninfo@rolarsen-maskin.no45618589Roy Larsen Maskin2016
3229SANDEFJORDFrode Gangsøfrode@hafromaskin.no90044296Hafro Maskin AS2016
3236SANDEFJORDIvan Andersennavi.anders@hotmail.com41279254Arne Rød c/o AS2016
3236SANDEFJORDMorten Heggensnesmortenhegg8@hotmail.com92803158Arne Rød c/o AS2016
3282KVELDEEven B. Evenseneven-b-e@online.no41202690Evensen Maskin2016
3735SKIENAdrian Cornel Lepadatuariancornel74gmail.com91550256Larsen Maskintjenester2016
3940PORSGRUNNFinn Kløvfjeldemrdiesle460@gmail.com99271513Larsen Maskintjenester2016
3947LANGANGENFreddy Larsenlarsenmaskintjenester@gmail.com92029457Larsen Maskintjenester2016
4250KOPERVIKKurt Sigve Ytrelandkurt@yf-trading.com91992063YF Trading2015
4262AvaldsnesJarle Hegerlandjarle@hsentreprenor.no45488895HS Entreprenør & Eiendom2015
4275SÆVELANDSVIKGeir Tangjerdgeir@geirtangjerd.no99288640Entr. Geir Tangjerd AS2015
4276VEAVÅGENBent Ståle Svendsenbssvendsenmaskin@gmail.com90801697HS Entreprenør & Eiendom2015
4276VEAVÅGENArne Fagerlandarne@yf-trading.com98479381YF Tradinf2015
4276VEDAVÅGENKnut Danielsendanielsen.allservice@gmail.com46541661DS Maskin2015
5427URANGSVÅGArvid M Mathiassenarvid.mathiassen@haugnett.no91748806Arvid M Mathiassen2015
5514HAUGESUNDMorten Skoglundmorris.skog@hotmail.com92481091DS Maskin2015
5514HAUGESUNDOdd Arne Skoglandnoddi_20@hotmail.com97700124DS Maskin2015
5546RØYKSUNDBjørn Smithkristian.myge@hotmail.com99125234Kristian Myge Graving & Transport2017
5563FØRRESFJORDENHans Petter Holgersenpost@holgersenmaskin.no93015512Holgersen Maskin AS2017
4280SKUDENESHAVNArne Sivertsenpost@arnesivertsen.no92405545Arne Sivertsen Maskin2017
4280SKUDENESHAVNChristian Falneschristian.falnes@gmail.com90043924C. Falnes2017
4250KOPERVIKGaute Lundberggaute_lundberg@gmail.com91916153Gaute Lundberg Maskin AS2017
4260TORVASTADChristian Fishaaenstangemaskin@online.no91630327Stange Maskin AS2017
4280SKUDENESHAVNVidar Midtbøvidar@skudemur.no97100981Skudemur AS2017
4280SKUDENESHAVNMats Roger Espelandpost@skudemur.no95491808Skudemur AS2017
4280SKUDENESHAVNOdd Helge Bøepost@skudemur.no95705639Skudemur AS2017
4280SKUDENESHAVNLeif Arne Magnussenbestilling@skudemur.no91313455Skudemur AS2017
5514HAUGESUNDOdd Magne Severinsenpost@ahelgeland.no90979203A.Helgeland Betong AS2017
4272SANDVEKristian Mjølhuskristian@mhbygg.no92242858MH Byggtjenester AS2017
4280SKUDENESHAVNØystein Melhusoysteinmelhus@gmail.com99009101Skude Bil og Anlegg2017
1925BLAKERKåre Teilgårdkteilgaa@gmail.com95118468AMK Graveservice2017
1820SPYDEBERGChristina S Dahlchristina@spydbygg.no93416177Spydeberg Graveentreprenør AS2017
2007KJELLERTerje Bye Gulbrandsentbg@tt-teknikk.no92819118TT Teknikk AS2017
2007KJELLERSteinar Jødahlstjo@tt-teknikk.no92499727TT Teknikk AS2017
1447DRØBAKCato Hansencato@handlangern.no98549336Håndlangern2017
1719GREÅKERPer Farstadper.farstad@xi.no41651430Greåker Makinstasjon AS2017
1400SKIWilliam Vedvikwilliamved@yahoo.no48401014Oslo Drenering2017
1447DRØBAKHendrik Aakepost@aakre-bygg.no40233583Aake Bygg & Linjeteknikk AS2017

Vi satser på kompetansebygging for gravere og maskinentreprenører

Et av våre satsningsområder er altså kurs for en av bransjens største aktører; gravere og maskinentreprenører. Kursene tar for seg drenering og fuktsikring av grunnkonstruksjoner. Det blir gitt en grundig innføring på fire avgjørende temaer – og hvordan disse temaene henger sammen:

  • Hvordan ta kontroll å vannet?
  • Hvordan ta kontroll på fukten?
  • Hvordan ta kontroll på energien?
  • Hvordan ta kontroll på radongassen?

Kursene holder vi i vinterhalvåret da bransjen har det litt roligere. DET ARRANGERES KURS NÅ I VINTER.

Ønsker dere at vi kommer og holder kurs for hele bedriften, så avtaler vi gjerne det. Send oss noen ord, så tar vi kontakt.