Grunnentreprenører


Isodrenmetoden gir betydelige fordeler for grunnentreprenører

Her er en liste over våre grunnentreprenører med kompetansebevis innen ISODREN-metoden:

Graveentreprenører med kompetansebevis i ISODREN-metoden:

StedPostnrNavnE-mailTelefonEntreprenørÅr
PORSGRUNN3940Freddy Larsenlarsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
STEINBERG3053Sverre Gundersenpost@omegabyggoganlegg.no95709957Omega Bygg og Anlegg AS2018
STEINBERG3053Aksel Haugenpost@omegabyggoganlegg.no93823268Omega Bygg og Anlegg AS2018
BRUMMUNDAL2380Steinar Falke Karlsens-f-k@online.no97060706SFK Gravingen AS2018
PORSGRUNN3940David Stenberglarsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
PORSGRUNN3944Lucas Powellpost@powell.no74999000Powell AS2018
PORSGRUNN3940Adrian Lepadatularsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
OSLO1263Bjørnar Frantzengravlitt@gmail.com90046894Grav Litt AS2018
STAHELLE3692Bjørnar Sandersenmailto:post@powell.no94089503Powell AS2018
NESBYEN3540Frank Jensenfrjensen@combitel.no90028606Norsk Boligbygg AS2018
KRÅKSTAD1408Ståle Myhrerstaa-m@online.no908366142018
VINTERBRO1407Thomas Eriksenpost@anlex.noAnlex AS2018
ÅS1430Georg Myhrerpost@gegraveservice.no98364243GE Graveservice2018
HEGGEDAL1389David Swiecickiandre.pol.olchowy@hotmail.com48047072Andre Pol Olchowy2018
JAR1358Bernt Ivar Thorsens-f-k@online.no90082098Takstmann Bernt Ivar Thorsen2018
REVETAL3174Roy Ove Larseninfo@rolarsen-maskin.no45618586RO Larsen Maskintjenester AS2018
PORSGRUNN3940Ulrik Inge Larsenlarsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
DRØBAK1447Hendrik Aakepost@aakre-bygg.no40233583Aake Bygg & Linjeteknikk AS2017
RØYKSUND5546Bjørn Smithkristian.myge@hotmail.com99125234Kristian Myge Graving & Transport2017
GREÅKER1719Per Farstadper.farstad@xi.no41651430Greåker Makinstasjon AS2017
FØRRESFJORDEN5563Hans Petter Holgersenpost@holgersenmaskin.no93015512Holgersen Maskin AS2017
HAUGESUND5514Odd Magne Severinsenpost@ahelgeland.no90979203A.Helgeland Betong AS2017
KJELLER2007Terje Bye Gulbrandsentbg@tt-teknikk.no92819118TT Teknikk AS2017
KJELLER2007Steinar Jødahlstjo@tt-teknikk.no92499727TT Teknikk AS2017
SANDVE4272Kristian Mjølhuskristian@mhbygg.no92242858MH Byggtjenester AS2017
KOPERVIK4250Gaute Lundberggaute_lundberg@gmail.com91916153Gaute Lundberg Maskin AS2017
DRØBAK1447Cato Hansencato@handlangern.no98549336Håndlangern2017
SKUDENESHAVN4280Vidar Midtbøvidar@skudemur.no97100981Skudemur AS2017
SKUDENESHAVN4280Odd Helge Bøepost@skudemur.no95705639Skudemur AS2017
SKUDENESHAVN4280Mats Roger Espelandpost@skudemur.no95491808Skudemur AS2017
SKUDENESHAVN4280Øystein Melhusoysteinmelhus@gmail.com99009101Skude Bil og Anlegg2017
TORVASTAD4260Christian Fishaaenstangemaskin@online.no91630327Stange Maskin AS2017
SKI1400William Vedvikwilliamved@yahoo.no48401014Oslo Drenering AS2017
SPYDEBERG1820Christina S Dahlchristina@spydbygg.no93416177Spydeberg Byggentreprenør AS2017
SKUDENESHAVN4280Leif Arne Magnussenbestilling@skudemur.no91313455Skudemur AS2017
BLAKER1925Kåre Teilgårdkteilgaa@gmail.com95118468AMK Graveservice2017
SKUDENESHAVN4280Christian Falneschristian.falnes@gmail.com90043924C. Falnes2017
SKUDENESHAVN4280Arne Sivertsenpost@arnesivertsen.no92405545Arne Sivertsen Maskin2017
BRUMMUNDAL2380Edvard Kraabøledvard.k@online.no91397233Maskinentreprenør Edvard Kraabøl2016
MAURA2032Kevin F Johannesenkevinfladbyj@gmail.com92261288Linkas Maskin AS2016
BRUMMUNDAL2381Øystein Mathisenoystein@mathisen-as.no90866753Mathisen AS2016
HAMAR2315Haakon-Marius Strømsrudhaakon_marius82@live.no46509472Inge Myhre Anlegg AS2016
OSLO0890Bjørn Terje Kraabølb.terje@online.no95869478BTK Anlegg AS2016
KVELDE3282Even B. Evenseneven-b-e@online.no41202690Evensen Maskin2016
VINERBRO 1407

Tore Vedvikpost@dreneringsmannen.no98465039Dreneringsmannen AS2016
OSLO0890Knut J. Moenknutmoen@online.no90995321Knut J Moen Rørleggerfirma2016
HOBØL1827Tor Øyvind Holmsenthoroyvind@hotmail.com90098531Hobøl Anlegg2016
HAMAR2315Olav Stensbyolastens@bbnett.no91805849Inge Myhre Anlegg AS2016
BRUMMUNDAL2380Kim Arne Knapkøilentommeli@online.no95222338SK Graving AS2016
BRUMMUNDAL2380Tom G. Strømtommeli@online.no90656663SK Graving AS2016
OSLO0891Hallgeir Tangenhallgeir.tangen@hotmail.com46473455BTK Anlegg AS2016
STANGE2335Bjørn Erik Frenning Karlsonbjorn.erik@bfrenning.no95157591Bjørn Frenning AS2016
SANDEFJORD3229Frode Gangsøfrode@hafromaskin.no90044296Hafro Maskin AS2016
SANDEFJORD3236Ivan Andersennavi.anders@hotmail.com41279254Arne Rød c/o AS2016
SANDEFJORD3236Morten Heggensnesmortenhegg8@hotmail.com92803158Arne Rød c/o AS2016
SKI1400Sverre Rustenpost@follodrenering.no95707560Follo Drenering2016
DRØBAK1446Serhiy Ødegårdkontakt@skgraveservice.no90815389SK Graveservice AS2016
HAMAR2351Inge Myhreinge@lat-anlegg.no48162080Inge Myhre Anlegg AS2016
PORSGRUNN3940Finn Kløvfjeldemrdiesle460@gmail.com99271513Larsen Maskintjenester AS2016
GAUPEN2355Jørn Schanchejornschanche@yahoo.no90945322Jørn Schanche2016
STANGE2335John Kristoffersenjohn@bfrenning.no97146130Bjørn Frenning AS2016
ASKIM1832Thomas Tallaksentallaksen@outlook.com401414152016
DRØBAK1440Jan Baltzersenjan@isodren.no90888605ISODREN Montasje2015
Avaldsnes4262Jarle Hegerlandjarle@hsentreprenor.no45488895HS Entreprenør & Eiendom AS2015
GRÅLUM1712Rolf Skogsrud47852154Braathen Entrepenør AS2015
FLISA2270Arne Olav Mellemaomellem@gmail.com90190047Veflen Entreprenør ASƒ2015
BRUMUNDDAL2387Per Ivar Kolloenkontakt@kolloens.no41210828Kolloen Service AS2015
OSLO1184Anders Stienanders@ASbygg.no95180055Anders Stien AS2015
HAUGESUND5514Morten Skoglundmorris.skog@hotmail.com92481091DS Maskin AS2015
TOMTER1825Christian Gøthechristian@gothen.no41266061Gøthe Transport & Graving2015
SÆVELANDSVIK4275Geir Tangjerdgeir@geirtangjerd.no99288640Entr. Geir Tangjerd AS2015
SPYDEBERG1820Kai Dahlkai@spydbygg.no41665026Spydeberg Byggentreprenør AS2015
URANGSVÅG5427Arvid M Mathiassenarvid.mathiassen@haugnett.no91748806Arvid M Mathiassen2015
VEAVÅGEN4276Bent Ståle Svendsenbssvendsenmaskin@gmail.com90801697HS Entreprenør & Eiendom AS2015
ÅS1430Kaleb Schyttpost@anlex.no91001909Anlex AS2015
VEDAVÅGEN4276Knut Danielsendanielsen.allservice@gmail.com46541661DS Maskin AS2015
VEAVÅGEN4276Arne Fagerlandarne@yf-trading.com98479381YF Trading2015
SNARØYA1367Sven Erik Utsimekaniske@live.no93824754SR maskinconsult AS2015
Sarpsborg1708Tommy Ringstad95058211Solberg Hage & Anlegg AS2015
OSLO0196Rune Larsenlarsen@mimax.no94010980Mimax Asfalt & Betong AS2015
KOPERVIK4250Kurt Sigve Ytrelandkurt@yf-trading.com91992063YF Trading2015
HAUGESUND5514Odd Arne Skoglandnoddi_20@hotmail.com97700124DS Maskin AS2015
OSLO0891Ronny Hansenhansen177@hotmail.com48129999Ronny Anleggservice AS2015
OSLO0891Tommy Johnsenjohnsen.tommy6@gmail.com41758479Ronny Anleggservice AS2015
RÅDE1640Jørgen Seterjseter@online.no92447019Solberg Hage & Anlegg AS2015
RÅDE1640Kristian Solbergkristian@solberghageanlegg.no97773147Solberg Hage & Anlegg AS2015
OSLO1177Pål Sæterhagen90091572Oslo Hage & Graveservice AS2015
OSLO1080Lasse Magnussenlasse.magnussen@hotmail.com48137922Magnussens Anleggservice2015

Raskere, kostnadsbesparende og en fremragende løsning for deg og dine kunder. Fordi ISODREN er sterkt drenerende er den svært godt egnet som drenering langs kjellervegger og grunnmurer samt under kjellergulv og betongplater. Produktets gode og SINTEF-godkjente dreneringskapasitet erstatter behovet for andre drenerende materialer som pukk eller lettklinkerkuler.

Ved dreneringsarbeider rundt eldre bygg blir det færre arbeidsoperasjoner med å transportere inn pukk eller andre drenerende masser, samtidig som bortkjøring av overskuddsmasser også reduseres. Under gulv trengs kun et avrettende sjikt før ISODREN legges som fullverdig drenering/kapillærbryting og isolering i en og samme operasjon.

Drenering av kjellere kan gjøres smartere.

Slik legger du drenering som fungerer langt inn i neste århundrede.

Fremragende isolering og fuktsikring. Isoleringsevnen til ISODREN tilsvarer annen plastisolasjon som EPS og XPS. Samtidig er platene sterkt diffusjonsåpne slik at vanndamp kan vandre ut av konstruksjonen så muren alltid forblir tørr. I tillegg er platene sterkt drenerende og kapillærbrytende slik at vann og fukt ikke vandrer inn eller opp i konstruksjonen.

LES MER I MENYEN TIL VENSTRE:

Monteringsanvisninger og annen dokumentasjon.

Kurs i isodrenmetoden.