Graveentreprenører


Kompetansebevis i ISODREN-metoden. Her finner du folk som har lært ISODREN-METODEN og som kan hjelpe deg.

Graveentreprenører  med interesse for fremtidsrettet drenering og isolering av grunnmurer og kjellere tilbys et 4 timers kurs i ISODREN-metoden. Hovedinnholdet i kurset, og dermed også kompetansetesten, handler om:

  1. Vann (riktig drenering av kjellere og grunnkonstruksjoner).
  2. Fukt (fuktsikring av kjellere og grunnkonstruksjoner).
  3. Energi (isolering av kjellere og grunnkonstruksjoner).
  4. Radon (sikring mot radongass).

Vi ønsker å gi graveentreprenører oppdatert faglig kunnskap og trygghet. Du lærer å jobbe mer effektivt og i tråd med forskrifter og fuktsikringsprinsipper for konstruksjoner under og på bakken. Dette er et viktig område også i perspektiv av varslede klimaendringer og større nedbørsmengder.

SE NÅR DET ARRANGERES KURS

Kompetansebevis - kursbevis med tekstKurs - kursvirksomhet, mennesker rundt et bord ser på powerpoint presentasjon

Graveentreprenører med kompetansebevis i ISODREN-metoden:

StedPostnrNavnE-mailTelefonEntreprenørÅr
ASKIM1832Thomas Tallaksentallaksen@outlook.com401414152016
Avaldsnes4262Jarle Hegerlandjarle@hsentreprenor.no45488895HS Entreprenør & Eiendom AS2015
BLAKER1925Kåre Teilgårdkteilgaa@gmail.com95118468AMK Graveservice2017
BRUMMUNDAL2380Steinar Falke Karlsens-f-k@online.no97060706SFK Gravingen AS2018
BRUMMUNDAL2381Øystein Mathisenoystein@mathisen-as.no90866753Mathisen AS2016
BRUMMUNDAL2380Tom G. Strømtommeli@online.no90656663SK Graving AS2016
BRUMMUNDAL2380Kim Arne Knapkøilentommeli@online.no95222338SK Graving AS2016
BRUMMUNDAL2380Edvard Kraabøledvard.k@online.no91397233Maskinentreprenør Edvard Kraabøl2016
BRUMUNDDAL2387Per Ivar Kolloenkontakt@kolloens.no41210828Kolloen Service AS2015
DRØBAK1447Hendrik Aakepost@aakre-bygg.no40233583Aake Bygg & Linjeteknikk AS2017
DRØBAK1447Cato Hansencato@handlangern.no98549336Håndlangern2017
DRØBAK1440Jan Baltzersenjan@isodren.no90888605ISODREN Montasje2015
DRØBAK1446Serhiy Ødegårdkontakt@skgraveservice.no90815389SK Graveservice AS2016
FLISA2270Arne Olav Mellemaomellem@gmail.com90190047Veflen Entreprenør ASƒ2015
FØRRESFJORDEN5563Hans Petter Holgersenpost@holgersenmaskin.no93015512Holgersen Maskin AS2017
GAUPEN2355Jørn Schanchejornschanche@yahoo.no90945322Jørn Schanche2016
GREÅKER1719Per Farstadper.farstad@xi.no41651430Greåker Makinstasjon AS2017
GRÅLUM1712Rolf Skogsrud47852154Braathen Entrepenør AS2015
HAMAR2351Inge Myhreinge@lat-anlegg.no48162080Inge Myhre Anlegg AS2016
HAMAR2315Haakon-Marius Strømsrudhaakon_marius82@live.no46509472Inge Myhre Anlegg AS2016
HAMAR2315Olav Stensbyolastens@bbnett.no91805849Inge Myhre Anlegg AS2016
HAUGESUND5514Odd Magne Severinsenpost@ahelgeland.no90979203A.Helgeland Betong AS2017
HAUGESUND5514Morten Skoglundmorris.skog@hotmail.com92481091DS Maskin AS2015
HAUGESUND5514Odd Arne Skoglandnoddi_20@hotmail.com97700124DS Maskin AS2015
HEGGEDAL1389David Swiecickiandre.pol.olchowy@hotmail.com48047072Andre Pol Olchowy2018
HOBØL1827Tor Øyvind Holmsenthoroyvind@hotmail.com90098531Hobøl Anlegg2016
JAR1358Bernt Ivar Thorsens-f-k@online.no90082098Takstmann Bernt Ivar Thorsen2018
KJELLER2007Steinar Jødahlstjo@tt-teknikk.no92499727TT Teknikk AS2017
KJELLER2007Terje Bye Gulbrandsentbg@tt-teknikk.no92819118TT Teknikk AS2017
KOPERVIK4250Gaute Lundberggaute_lundberg@gmail.com91916153Gaute Lundberg Maskin AS2017
KOPERVIK4250Kurt Sigve Ytrelandkurt@yf-trading.com91992063YF Trading2015
KRÅKSTAD1408Ståle Myhrerstaa-m@online.no908366142018
KVELDE3282Even B. Evenseneven-b-e@online.no41202690Evensen Maskin2016
MAURA2032Kevin F Johannesenkevinfladbyj@gmail.com92261288Linkas Maskin AS2016
NESBYEN3540Frank Jensenfrjensen@combitel.no90028606Norsk Boligbygg AS2018
OSLO1080Lasse Magnussenlasse.magnussen@hotmail.com48137922Magnussens Anleggservice2015
OSLO1177Pål Sæterhagen90091572Oslo Hage & Graveservice AS2015
OSLO0891Hallgeir Tangenhallgeir.tangen@hotmail.com46473455BTK Anlegg AS2016
OSLO1263Bjørnar Frantzengravlitt@gmail.com90046894Grav Litt AS2018
OSLO1184Anders Stienanders@ASbygg.no95180055Anders Stien AS2015
OSLO0891Tommy Johnsenjohnsen.tommy6@gmail.com41758479Ronny Anleggservice AS2015
OSLO0196Rune Larsenlarsen@mimax.no94010980Mimax Asfalt & Betong AS2015
OSLO0890Bjørn Terje Kraabølb.terje@online.no95869478BTK Anlegg AS2016
OSLO0890Knut J. Moenknutmoen@online.no90995321Knut J Moen Rørleggerfirma2016
OSLO0891Ronny Hansenhansen177@hotmail.com48129999Ronny Anleggservice AS2015
PORSGRUNN3940David Stenberglarsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
PORSGRUNN3940Ulrik Inge Larsenlarsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
PORSGRUNN3944Lucas Powellpost@powell.no74999000Powell AS2018
PORSGRUNN3940Finn Kløvfjeldemrdiesle460@gmail.com99271513Larsen Maskintjenester AS2016
PORSGRUNN3940Adrian Lepadatularsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
PORSGRUNN3940Freddy Larsenlarsenmaskintjenester@gmail.comLarsen Maskintjenester AS2018
REVETAL3174Roy Ove Larseninfo@rolarsen-maskin.no45618586RO Larsen Maskintjenester AS2018
RÅDE1640Kristian Solbergkristian@solberghageanlegg.no97773147Solberg Hage & Anlegg AS2015
RÅDE1640Jørgen Seterjseter@online.no92447019Solberg Hage & Anlegg AS2015
RØYKSUND5546Bjørn Smithkristian.myge@hotmail.com99125234Kristian Myge Graving & Transport2017
SANDEFJORD3236Morten Heggensnesmortenhegg8@hotmail.com92803158Arne Rød c/o AS2016
SANDEFJORD3236Ivan Andersennavi.anders@hotmail.com41279254Arne Rød c/o AS2016
SANDEFJORD3229Frode Gangsøfrode@hafromaskin.no90044296Hafro Maskin AS2016
SANDVE4272Kristian Mjølhuskristian@mhbygg.no92242858MH Byggtjenester AS2017
Sarpsborg1708Tommy Ringstad95058211Solberg Hage & Anlegg AS2015
SKI1400Sverre Rustenpost@follodrenering.no95707560Follo Drenering2016
SKI1400William Vedvikwilliamved@yahoo.no48401014Oslo Drenering AS2017
SKUDENESHAVN4280Leif Arne Magnussenbestilling@skudemur.no91313455Skudemur AS2017
SKUDENESHAVN4280Øystein Melhusoysteinmelhus@gmail.com99009101Skude Bil og Anlegg2017
SKUDENESHAVN4280Odd Helge Bøepost@skudemur.no95705639Skudemur AS2017
SKUDENESHAVN4280Christian Falneschristian.falnes@gmail.com90043924C. Falnes2017
SKUDENESHAVN4280Mats Roger Espelandpost@skudemur.no95491808Skudemur AS2017
SKUDENESHAVN4280Arne Sivertsenpost@arnesivertsen.no92405545Arne Sivertsen Maskin2017
SKUDENESHAVN4280Vidar Midtbøvidar@skudemur.no97100981Skudemur AS2017
SNARØYA1367Sven Erik Utsimekaniske@live.no93824754SR maskinconsult AS2015
SPYDEBERG1820Christina S Dahlchristina@spydbygg.no93416177Spydeberg Byggentreprenør AS2017
SPYDEBERG1820Kai Dahlkai@spydbygg.no41665026Spydeberg Byggentreprenør AS2015
STAHELLE3692Bjørnar Sandersenmailto:post@powell.no94089503Powell AS2018
STANGE2335Bjørn Erik Frenning Karlsonbjorn.erik@bfrenning.no95157591Bjørn Frenning AS2016
STANGE2335John Kristoffersenjohn@bfrenning.no97146130Bjørn Frenning AS2016
STEINBERG3053Aksel Haugenpost@omegabyggoganlegg.no93823268Omega Bygg og Anlegg AS2018
STEINBERG3053Sverre Gundersenpost@omegabyggoganlegg.no95709957Omega Bygg og Anlegg AS2018
SÆVELANDSVIK4275Geir Tangjerdgeir@geirtangjerd.no99288640Entr. Geir Tangjerd AS2015
TOMTER1825Christian Gøthechristian@gothen.no41266061Gøthe Transport & Graving2015
TORVASTAD4260Christian Fishaaenstangemaskin@online.no91630327Stange Maskin AS2017
URANGSVÅG5427Arvid M Mathiassenarvid.mathiassen@haugnett.no91748806Arvid M Mathiassen2015
VEAVÅGEN4276Arne Fagerlandarne@yf-trading.com98479381YF Trading2015
VEAVÅGEN4276Bent Ståle Svendsenbssvendsenmaskin@gmail.com90801697HS Entreprenør & Eiendom AS2015
VEDAVÅGEN4276Knut Danielsendanielsen.allservice@gmail.com46541661DS Maskin AS2015
VINERBRO 1407

Tore Vedvikpost@dreneringsmannen.no98465039Dreneringsmannen AS2016
VINTERBRO1407Thomas Eriksenpost@anlex.noAnlex AS2018
ÅS1430Georg Myhrerpost@gegraveservice.no98364243GE Graveservice2018
ÅS1430Kaleb Schyttpost@anlex.no91001909Anlex AS2015

Vi satser på kompetansebygging for graveentreprenører

Et av våre satsningsområder er altså kurs for en av bransjens største aktører; gravere og maskinentreprenører. Kursene tar for seg drenering og fuktsikring av grunnkonstruksjoner. Det blir gitt en grundig innføring på fire avgjørende temaer – og hvordan disse temaene henger sammen:

  • Hvordan ta kontroll på vannet?
  • Hvordan ta kontroll på fukten?
  • Hvordan ta kontroll på energien?
  • Hvordan ta kontroll på radongassen?

Kursene holder vi i vinterhalvåret da bransjen har det litt roligere. DET ARRANGERES KURS NÅ I VINTER.

Ønsker dere at vi kommer og holder kurs for hele bedriften, så avtaler vi gjerne det. Send oss noen ord, så tar vi kontakt.